Bugun...İLİÇ BELEDİYE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI
Tarih: 30-09-2019 17:34:26 + -


28.09.2019 Cumartesi günü çeşitli sosyal medya hesaplarından belediyemizi karalayan ,zan altında bırakan videolar, resimler ve açıklamalar yayınlanmış bunlar hızlı bir şekilde sosyal medya hesaplarından paylaşılarak yayılmıştır.

facebook-paylas
Tarih: 30-09-2019 17:34

İLİÇ BELEDİYE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

28.09.2019 Cumartesi günü çeşitli sosyal medya hesaplarından belediyemizi karalayan ,zan altında bırakan videolar, resimler ve açıklamalar yayınlanmış bunlar hızlı bir şekilde sosyal medya hesaplarından paylaşılarak yayılmıştır.Sözü edilen video ve resimlerde İliç Belediyesine ait hayvan barınağında hayvanların öldürüldüğü ,aç ,susuz bırakıldığı ve kaderlerine terk edildikleri 
yazılmıştır.Bahse konu yer İliç Belediyesi tarafından bu yıl içerisnde Eski İstasyon Mahallesinde sokak hayvanlarımızın geçici olarak barınması için 80.000 TL maliyet ile barınak yapılan barınaktır.Barınak hayvanların yaşama şartlarına uygun bir biçimde dizayn edilmiştir.Bir belediye personeli ve belediye aracı bu hayvanların hizmetine sunulmuştur.Barınakta ortalama 80-100 arası sokak köpeği barınmaktadır.Hayvanların her tür ihtiyaçları belediyemiz tarafından karşılanmaktadır.Aylık olarak mamaları alınmakta Belediye personeli tarafından sürekli bakımları ,İlaçlamaları yapılmaktadır.Video ve resimlerle dolaşıma koyulan ölü köpeğin barınağımızla yakından uzaktan ilgisi olmayan İlçede şahsa ait bir köpektir ve belediyemizle hiç bir bağlantısı yoktur. Ayrıca videoda sakat diye sözü edilen köpek sokakta araç çarpması sonucu yaralanan belediye personelince alınarak tedavisi yaptırılan ve barınakta koruma altına alınan köpektir.
Belediyemiz hertürlü imkanını kullanarak hayvanlarımıza sahip çıkmak için mücadele etmekte ve bunun için gerekli tüm önlemleri almaktadır. 
Fakat buna ragmen belediyemizi zan altında bırakarak yalan yanlış ve kasıtlı olduğunu düşündüğümüz , barınağımızla alakası olmayan resim ve açıklamaların sanki belediyemize aitmiş gibi yayınlanması ve bunun hızlı bir şekilde sosyal medyada yayılması bizleri derinden üzmüştür.Belediyemiz hakkında kasıtlı olarak bir karalama kampanyası başlatılmıştır.
barınağımızla ilgili resim ve videolar açıklamamızın ekindedir. Sosyal medyada kasıtlı olarak belediyemizi zan altında bırakan yalan,yanlış bilgiler paylaşanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamu oyuna sayğıyla duyururuz. 
                                                                  Mustafa GÜRBÜZ
                                                                   Belediye Başkanı   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BELEDİYE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • İLİÇ
  İLİÇ
 • Altınşehir İLİÇ
  Altınşehir İLİÇ
 1. İLİÇ
 2. Altınşehir İLİÇ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Turizmin Parlayan Yıldızı İLİÇ
  Turizmin Parlayan Yıldızı İLİÇ
 • İliç'te Doğu Ekspresi
  İliç'te Doğu Ekspresi
 • İliç Belgeseli
  İliç Belgeseli
 1. Turizmin Parlayan Yıldızı İLİÇ
 2. İliç'te Doğu Ekspresi
 3. İliç Belgeseli
VİDEO GALERİ
YUKARI