Bugun...8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI
Tarih: 09-03-2019 07:02:58 Güncelleme: 09-03-2019 07:16:58 + -facebook-paylas
Tarih: 09-03-2019 07:02

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebeti ile İliç Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Hicabi AYTEMÜR İlçemiz Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan kadınlarımız ile İliç Belediyesinde bir araya geldi. Yapılan etkinlik kapsamında Kadınlarımıza karanfil takdim eden Belediye Başkan Vekilimiz çalışan kadınlarımız ile birlikte pasta kestiler. Kadının Ailenin temel taşı, geleceğimizi şekillendiren, şefkatin, merhametin ve sevginin sembolü olduğunu belirten Belediye başkan Vekilimiz Konuşmasının devamında  şu sözleri dile getirdi;

Kadının  hayatın her alanında daha etkin rol alması, hak ettiği değeri görmesi ve yaşamımızda daha fazla söz sahibi olması için toplumun her ferdine görev düşmektedir.
Bir toplumun gelişme düzeyinin en önemli göstergelerinden biri, kadınların sahip olduğu özgürlük, toplumda taşıdığı saygınlık, üretim ve yönetimdeki yeridir. Hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkan sağlayacak şartları hazırlamak‚ her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek‚ yalnızca kadınlarımızın değil, tüm toplumun sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit anneleri, şehit eşleri olmak üzere bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle tebrik ederim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 793 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ETKİNLİKLER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI